|
MEDLINE® & CARELINE® er den divisjonen i LINAK som utvikler produkter som brukes innen helse og pleiesektoren.
MEDLINE og CARELINE produktene består av tekniske avanserte systemer for applikasjoner som brukes på f.eks. sykehus, pleiehjem og andre former for behandlingsinstitusjoner. MEDLINE og CARELINE systemene passer også til ulike typer av terapibenker og opptreningsutstyr innen helsesektoren.
|
|
|
Både MEDLINE og CARELINE systemene er medisinsk godkjente og produktene er laget med henblikk på den slitasje og påkjenninger som denne type produkter blir utsatt for. Samtidig er produktene utviklet med fokus på de strenge kravene som stilles til sikkerhet og miljø. LINAK tester også alle komponenter for å sikre at systemene vil fungere i fuktige og våte omgivelser.
MEDLINE gir komfort både till pasienter og helsepersonell
MEDLINE systemene brukes i ulike applikasjoner som sykehussenger, pasientløftere, kuvøser og hjertebrett. LINAK leverer også aktuatorer til produsenter av avanserte tannlegestoler.
Sikkerhet, brukervennlighet og comfort for både pasienter og personell er noen av de viktigste parameterne som MEDLINEs brede produktsortiment oppfyller. De elektrisk justerbare applikasjonene gjør at helsepersonellet slipper tunge løft, noe som igjen fører til bedre arbeidsmiljø og høyere effektivitet.
MEDLINE systemene er medisinsk godkjente etter gjeldende normer og regler, hvilket bl.a. betyr at de er produsert i IP66 for å tåle høytrykksvask i vasketunnel.
CARELINE øker pasientens selvstendighet
CARELINE systemene brukes i applikasjoner innen pleiesektoren. Dette kan være f.eks pleiesenger, rullestoler, bakdekarsløft eller oppreisningsstoler. Ved å bruke elektrisk styring kan pasienten velge den posisjon hvor han eller hun føler seg mest komfortabel. Dette øker pasientens selvstendighet, og gir en mer verdig situasjon for den pleietrengende.
CARELINE systemene er utviklet med tanke på å være brukervennlige for både pasienten og personalet. Samtidig oppfyller CARELINE produktene alle krav til miljø og sikkerhet som stilles for å benyttes innen helsesektroen. Som eksempel er systemene utstyrt med EOP ( Electronic Overload Protection) og leveres med tetthetsgrad opp til IP66.
Et system i CARELINE segmentet kan leveres med inntil 4 aktuatorer, en integrert kontrollboks og håndbetjening. Med andre ord kan man få CARELINE systemene i en til å bli svært tilpasningsdyktige, og de kan understøtte meget avanserte applikasjoner med elektrisk bevegelse.
Besøk MEDLINE & CARELINE Divisionens hjemmeside her